Юридическая консультация и услуги в Украине

Как поступить если госслужащий не подал вовремя декларацию о доходах?

Здравствуйте.

Я нахожусь в отпуске по уходу за ребенком до 6 лет( по справке ВКК), госслужащая. Не подала вовремя декларацию о доходах. (Подала 06.04.2015г.) Была проверка. Вызвали в прокуратуру и составили протокол. Но в протоколе не было указано, что я в отпуске по уходу. Я ссылалась на ст.12. Закона о коррупции. Следователь сказал, что эта статья на меня не распространяется, и морально давил на меня, мол подпишите или вместо 170 грн штрафа будет 420 и выше, объяснил, что уволить меня не могут по этой статье. Я подписала, но в объяснении написала, что я нахожусь в отпуске по уходу и до 01.04. (по закону) не могла подать декларацию, т.к. ребенок был болен. Когда приехала домой стала консультироваться, сказали что если в декрете, то могу подать декларацию до 31.12. В среду вызывают в суд. Что мне делать? Нашла в интернете, что госслужащих за это нарушение увольняют. Следователь скрыл это и поступил не очень правильно, когда в протоколе ничего не написал о моем отпуске. Помогите, пожалуйста, мне в этом вопросе.

Заранее спасибо. Ольга

 

Добрий день, Ольга!

Проаналізувавши ваш запит. Відповідаємо наступне.

Так, дійсно відповідно до ст.12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» суб'єкти декларування зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік за формою, що додається до цього Закону.

Однак, суб'єкти декларування, які не мали можливості подати до 1 квітня за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік через перебування у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами або для догляду за дитиною, через тимчасову непрацездатність, перебування за межами України, під вартою, подають таку декларацію за звітний рік до 31 грудня. Суб'єкти декларування, які звільняються або іншим чином припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Отже, в Вашому випадку, якщо в особовій справі знаходиться підтвердження того, що ви знаходитесь у відпустці по догляду за дитиною, такий протокол складений із порушенням норм чинного законодавства.

Тому у судовому засіданні необхідно обов'язково, мати доказ того, що Ви знаходитесь у відпустці, а саме наказ установи про те що Ви знаходитесь у відповідній відпустці, виписку лікарсько-консультативної комісії, про те що дитина потребує вашого догляду. Необхідно, також підтвердити той факт, що Ви не могли до 01 квітня подати податкову декларацію з поважної причини, а саме хвороба дитини, яка підтверджувалась би лікарняним або випискою із стаціонарного відділення. Тому за вищевказаних умов, підстав для винесення рішення, щодо стягнення з Вас штрафу про неподання податкової декларації не має.

Стосовно звільнення відповідно до ст.184 Кодексу законів про працю України звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років - частина шоста статті 179), з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов'язковим працевлаштуванням. Отже, звільнити Вас з вказаних підстав також не мають право.

Для здійснення всіх вказаних вище дій і економії Вашого особистого часу, слід звернутися до кваліфікованого юриста (адвоката) для підготування необхідних в цьому випадку заяв та/або скарг.

Опубликовано на сайте: 22.04.15
Другие новости
22.04.15 | 13:10
Как быть с недвижимостью на Украине, если получить гражданство РФ?
22.04.15 | 12:51
Может ли отец прописать своего ребёнка, там где прописан он сам, не являясь владельцем?
Все новости
Услуги
Введите цифры, показанные на рисунке *:
Внимание! Все поля, отмеченные * - обязательны к заполнению.

Заполните, пожалуйста, форму ниже - и мы обязательно Вам перезвоним.

Введите цифры, показанные на рисунке *:
Внимание! Все поля, отмеченные * - обязательны к заполнению.