Юридическая консультация и услуги в Украине

Как наказать виновника клеветы?

Здравствуйте!

Скажите пожалуйста,как лучше поступить. У меня несколько лет назад произошла такая ситуация: в магазине, большом супермаркете взяла с витрины кондитерский шприц, в распакованной упаковке, т.к. он был последним, но в покупке сомневалась, нужен ли он мне и в итоге выложила его из корзины. При последующем посещении магазина меня вызвали в комнату охраны и сказали, что это я порвала упаковку и должна его оплатить, что они видели как я его беру, но не видели как повреждаю упаковку, но это не важно для них. Сумма совсем смешная, НО тут же дело принципа. Говорю, давайте вызовем милицию и во всем разберемся. Нет, они так не хотели, после получаса разбирательств меня отпустили, ничего я не оплачивала. У меня конечно же был шок, в этот магазин я больше не ходила. Но!! вот проходит много лет, года 3 точно и меня начинают обыскивать в другом магазине, т.е. проверяют сумку, сверяют с чеком и т.п. никогда нигде такого со мною не было, и когда это повторилось с регулярностью в 3 раза, я не поняла, что происходит. И обратилась в администрацию этого магазина за объяснениями. Мне сказали, что к ним устроилась на работу сотрудница из "того" магазина и она сказла, что я была замечена в порче и краже. Поэтому на всякий случай они меня проверяют... Пишу, а внутри все переворачивается. Я работаю на административной должности, у меня много знакомых, да и в конце концов просто ужасна вся эта ситуация. Ведь я ничего не портила и не воровала!!! Знаете, я не хочу выходить из дома, обидно и неприятно. Как можно доказать, что я ни в чем не виновата? Можно ли как то разобраться в этой ситуации и убрать с себя эту клевету?? Она же и дальше всем лгать будет. Спасибо!!!

Ольга

 

Добрий день, Ольга.

Відносно Вашого питання зазначаємо наступне:

Охорона магазину не має права робити обшук, тим більше обстежувати речі споживачів. Якщо охорона навіть з допомогою відеоспостереження помітила, що споживач можливо щось вкрав, треба викликати посадових осіб органів внутрішніх справ.

При запрошенні споживача у кімнату охорони охоронцям на це потрібна добровільна згода споживача. Якщо споживач відмовляється показати вміст своїх речей, то перевірити такі речі може лише міліція.

Затримувати - це виключне право посадових осіб органів внутрішніх справ. Охоронці можуть це робити лише у тому випадку, якщо бачили безпосередньо факт крадіжки. Якщо ж Ви, як покупець впевнені у своїй невинуватості, а охоронець наполягає на огляді у кімнаті охорони, тоді Ви можете самостійно викликати міліцію і поскаржитися на дії охорони.

Вказані дії охоронців, які Ви, як споживач вважаєте незаконними, можна оскаржити до інспекції у справах захисту прав споживачів, або ж звернутися до прокуратури.

Описані дії відносно Вас також можна кваліфікувати згідно наступних норм Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП):

Стаття 173. Дрібне хуліганство

Дрібне хуліганство, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян, - тягне за собою накладення штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб.

Стаття 173-1. Поширювання неправдивих чуток

Поширювання неправдивих чуток, що можуть викликати паніку серед населення або порушення громадського порядку, - тягне за собою накладення штрафу від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до одного місяця з відрахуванням двадцяти процентів заробітку.

В разі виникнення описаної ситуації, Вам слід зафіксувати вчинення правопорушення на фото чи відео запис, письмово опитати свідків взявши їх дані (адресу, номер телефону) та викликати уповноважених на те посадових осіб органів внутрішніх справ для складення протоколу про правопорушення відповідно до статей 254-256 КУпАП.

Слід проконтролювати щоб у протоколі про адміністративне правопорушення обов'язково було зазначено зокрема місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, опис обставин, (згідно вимог ст. 256, КУпАП). Потім ці ж дані установлюються при розгляді справи судом і відображається у постанові суду по справі.

Статтями 28 і 32 Конституції України, а також статтями 297 і 299 Цивільного кодексу України закріплюється право кожного на повагу до його гідності й честі, а також на недоторканність ділової репутації.

При порушенні цих прав Ви можете звернутися до суду з позовом про захист гідності й честі.

У Вас є право спростувати недостовірну інформацію про себе і членів своєї сім'ї та право вимагати вилучення будь-якої інформації.

Законодавством також установлено відшкодування матеріального та морального збитку, заподіяного збиранням, зберіганням, використанням та поширенням таких недостовірних відомостей.

Для здійснення всіх вказаних вище дій і економії Вашого особистого часу, слід звернутися до кваліфікованого юриста (адвоката) для підготування необхідних в цьому випадку заяв та/або скарг.

Опубликовано на сайте: 27.01.15
Другие новости
27.01.15 | 09:45
Каким документом подтверждается денежная оценка одного гектара сельскохозяйственных угодий?
27.01.15 | 09:19
Как наказать злоумышленника за неоконченное преступление?
Все новости
Услуги
Введите цифры, показанные на рисунке *:
Внимание! Все поля, отмеченные * - обязательны к заполнению.

Заполните, пожалуйста, форму ниже - и мы обязательно Вам перезвоним.

Введите цифры, показанные на рисунке *:
Внимание! Все поля, отмеченные * - обязательны к заполнению.