Юридическая консультация и услуги в Украине

Подскажите как быстрей и проще переоформить квартиру на мужа (внука)?

Здравствуйте! Мы с мужем проживаем в его квартире, но оформлена она на его бабушку. Подскажите как быстрей и проще переоформить квартиру на мужа (внука)?

Олеся

Добрий день! Стосовно Вашого запиту, надаємо наступну консультацію.

Набуття права власності на нерухоме майно набувається на підставах, які не заборонені законом, зокрема на підставі правочинів. Процес переходу права власності може мати наступні форми: договір купівлі-продажу, дарування, міни, ренти, довічного утримання, пожертви и.т.п.

Однозначно стверджувати, що набуття права власності за тою чи іншою формою правочину, є найскорішою або простішою не можна. В кожному випадку є свої нюанси, однак наведемо дві найпоширеніші форми правочинів - договір дарування та купівлі-продажу.

Договір дарування належить до безоплатних правочинів, за умовами якого обдаровуваний не має перед дарувальником будь-якого зобов'язання матеріального характеру. За формою договір дарування може укладатись в усній або письмовій та нотаріально посвідчуватись.

Особливий порядок передбачений щодо дарування нерухомих речей. 

Так, відповідно до частини другої статті 719 Цивільного кодексу України договір дарування нерухомої речі укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню. Договір дарування посвідчується за умови подання документів, що підтверджують право власності на майно, що відчужується.

Водночас слід зазначити, що при укладенні договорів дарування нерухомості необхідно дотримуватись спеціальних правил при даруванні майна, що є спільною власністю (майно подружжя, набуте ними під час шлюбу). Відповідно до частини другої статті 369 Цивільного кодексу України розпоряджання таким майном здійснюється лише за згодою всіх співвласників.

Така згода у випадку вчинення правочину шляхом дарування нерухомого майна щодо розпорядження спільним майном має бути висловлена письмово і нотаріально посвідчена (стаття 65 Сімейного кодексу України). Виникнення права власності на дарунок у обдаровуваної особи відбувається в момент прийняття нею дарунку.

Стосовно оподаткування нерухомого майна, яке отримується як дарунок.

Відповідно до п.п. 14.1.263 ст. 14 Податкового кодексу України членами сім'ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім'ї фізичної особи вважаються такими, що мають другий ступінь споріднення.

Відповідно до п. 174.6. ст. 174 Податкового кодексу України оподаткування доходу, отриманого платником податку як дарунок (або в результаті укладення договору дарування) від фізичних осіб.

Кошти, майно, майнові чи немайнові права, вартість робіт, послуг, подаровані платнику податку, оподатковуються згідно з правилами, встановленими для оподаткування спадщини.

Отже, враховуючи, що п. 174 .2.2 ст. 174 Податкового кодексу України відсилає до п.167.2 ст. 167 Податкового кодексу України, де визначено, що ставка податку становить 5 відсотків бази оподаткування. Таким, чином при укладанні договору дарування необхідно нотаріальне посвідчення даного правочину, а також сплата податку у розмірі 5 % від вартості нерухомого майна, у разі якщо ви не відноситесь до першого ступеня споріднення.

Договір купівлі-продажу.

Даний договір, згідно ст. 657 Цивільного кодексу України, укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню. Відповідно до ст. 334 ЦК України права на нерухоме майно, які підлягають державній реєстрації, виникають з дня такої реєстрації відповідно до закону.

Необхідно звернути увагу і на оподаткування. Так, відповідно до ст. 172 Податкового кодексу України, дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або їх частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об'єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), за умови перебування такого майна у власності платника податку понад 3 роки, не оподатковується.

Тобто платити податок не потрібно буде, якщо не частіше разу на рік продавати майно, яким володієте не менше 3 років.

За посвідчення нотаріусом договорів купівлі-продажу нерухомого майна, потрібно сплатити 1 % суми договору, але не менше 1 неоподаткованого мінімуму доходів громадян. Також, як для вчинення договору дарування і договору купівлі-продажу необхідна оцінка ринкової вартості нерухомого майна, яка в даному випадку буде базою оподаткування.

Опубликовано на сайте: 01.08.16
Другие новости
01.08.16 | 15:49
Имею я право требывать ежемесячно выплату за фактически отработанное время?
01.08.16 | 15:21
Какие права на квартиру у прописанного там члена семьи, но не главного квартиросъемщика?
Все новости
Услуги
Введите цифры, показанные на рисунке *:
Внимание! Все поля, отмеченные * - обязательны к заполнению.

Заполните, пожалуйста, форму ниже - и мы обязательно Вам перезвоним.

Введите цифры, показанные на рисунке *:
Внимание! Все поля, отмеченные * - обязательны к заполнению.