Юридическая консультация и услуги в Украине

Как притянуть к ответственности неплательщика алиментов?

Добрый день.

Бывшый муж через работу официально платил алименты по решению суда.В июне он уволился с работы и перестал платить алименты с июля мес 2014 г. Хотя работал не официально и доход был. В августе я обратилась с пакетом документов в юстицию по месту его проживания. Мне пришёл ответ с юстиции, что его проверяют по всем инстанциям. И с тех пор больше никаких действий юстиция не делала. На сегоднишний день долг по алиментам составляет почти 7 мес. Муж бывшый на ребёнка так денег ни разу не выслал.

Подскажите куда мне дальше обращаться?

Яна

 

Шановна Яна!

На Ваше питання, відносно того, куди Вам звертатися для вирішення питання по сплаті аліментів, відповідаємо, звертатися необхідно до органів внутрішніх справ або прокуратури за місцем реєстрації Вашої дитини відповідною заявою про вчинення Вашим колишнім чоловіком кримінального правопорушення, передбаченого ст. 164 Кримінального кодексу України.

Відповідно до частини 3 статті 195 Сімейного кодексу України якщо платник аліментів не працював на час виникнення заборгованості і не працює на час визначення її розміру, заборгованість обчислюється виходячи із середньої заробітної плати працівника для даної місцевості.
Тобто, відсутність офіційного місця роботи не звільняє платника аліментів від обов'язку по їхній сплаті.

Частина 1 статті 164 Кримінального кодексу України встановлює відповідальність за злісне ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дітей (аліментів).

Злісним ухиленням, в даному випадку, вважається тривале, систематичне і наполегливе ухилення боржника від виконання свого обов'язку, вчинення ним будь-яких діянь, спрямованих на невиконання рішення суду. Таким ухиленням можна вважати випадок з вашим чоловіком, який умисно, звільнившись з минулого місця роботи, не встав на облік в Державну службу зайнятості, з метою пошуку роботи та отримання соціальної допомоги по безробіттю, на частину яких також можуть бути нараховані аліменти.

Крім того, злочин вважається закінченим з моменту настання наслідків: виникнення заборгованості зі сплати коштів у розмірі, що сукупно складає суму виплат за шість місяців відповідних платежів.

Таким чином, протягом доби після подання вами заяви про вчинення даного кримінального правопорушення слідчий органів внутрішніх справ або прокурор зобов'язані внести вказані у Вашій заяві відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати досудове слідство.
В ході досудового розслідування Ви маєте право в порядку, передбаченому главою 35 Кримінального процесуального кодексу України, укласти зі своїм чоловіком угоду про примирення на мовах повного відшкодування ним всіє суми несплачених аліментів.

Таку форму захисту порушеного Вашого права та права Вашої дитини ми вважаємо самою доцільною та дієвою у даному випадку.

Опубликовано на сайте: 12.03.15
Другие новости
19.03.15 | 15:36
Что делать если по кредитной карточке всё оплачено а банк требует погашение долга?
12.03.15 | 15:33
Как заставить выплатить деньги за проданый автомобиль?
Все новости
Услуги
Введите цифры, показанные на рисунке *:
Внимание! Все поля, отмеченные * - обязательны к заполнению.

Заполните, пожалуйста, форму ниже - и мы обязательно Вам перезвоним.

Введите цифры, показанные на рисунке *:
Внимание! Все поля, отмеченные * - обязательны к заполнению.