Юридическая консультация и услуги в Украине

Как вернуть свои золотые цепочки, отданные мастеру-ювелиру?

Здравствуйте! У меня ситуация с одной стороны банальная, но надеюсь, что все еще что-то можно сделать. Внук моих соседей, так расхваливал знакомого мастера-ювелира, что я дала для ремонта две своих золотых цепочки, больше полугода назад. Все это время слушаю отговорки о том, что он все забывает их мне привезти, потом, когда не получалось к нему дозвониться, в связи с тем, что он потерял телефон, я дала ему еще и свой старый телефон попользоваться.

Подскажите, пожалуйста, что можно сделать в этой ситуации и есть ли какой-то шанс вернуть свои вещи? Спасибо

Елена

Добрий день, Олена! Відповідно до ситуації, яка з Вами сталася, надаємо наступну інформацію.

В даній ситуації необхідно з’ясувати, яким чином здійснювалась підприємницька діяльність ювеліра, чи надавались Вам документи про виконання послуг щодо ювелірних робіт, отримали Ви квитанцію, чек або інший документ, який би підтверджував факт надання йому Ваших золотих виробів, можливо є дата виконання послуг ювеліром.

В разі наявності оформлення вищевказаних документів, така ситуація регулюються ЗУ «Про захист прав споживачів». Відповідно до ч.1 ст. 10 ЗУ «Про захист прав споживачів» споживач має право відмовитися від договору про виконання робіт (надання послуг) і вимагати відшкодування збитків, якщо виконавець своєчасно не приступив до виконання зобов'язань за договором або виконує роботу так повільно, що закінчити її у визначений строк стає неможливим. Отже, в даному випадку Ви можете звернутись з позовною заявою до суду.

Якщо ж Ви передали свої речі без оформлення будь-яких документів перелічених вище, то в даному випадку необхідно казати про вчинення злочину, а саме заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (шахрайство), це визначає в ст. 192 Кримінальному кодексі України. В цій ситуації необхідно написати заяву (повідомлення) до поліції про кримінальне правопорушення за ч. 1 ст. 190 КК України. В даній заяві необхідно викласти всі обставини, які мали місце та подати таку заяву до відповідного відділу поліції де був скоєний злочин. Також, рекомендуємо підготувати свідчення свідків цього злочину, для підтвердження факту вчинення злочину.

Звертаємо увагу, що Ви можете, також застосувати одразу два способи захисту своїх порушених прав, судовий захист у цивільному процесі та захист порушених прав у кримінальному процесі. Також, рекомендуємо Вам звернутись до кваліфікованих юристів (адвокатів) для грамотного складання всіх необхідних заяв, клопотань листів, а також для юридичного супроводу Вашої проблеми.

Опубликовано на сайте: 03.08.16
Другие новости
03.08.16 | 18:30
Как не позволить супруге увезти ребенка в другую страну?
03.08.16 | 18:18
Как я могу узнать оформлена я официально на работу или нет?
Все новости
Услуги
Введите цифры, показанные на рисунке *:
Внимание! Все поля, отмеченные * - обязательны к заполнению.

Заполните, пожалуйста, форму ниже - и мы обязательно Вам перезвоним.

Введите цифры, показанные на рисунке *:
Внимание! Все поля, отмеченные * - обязательны к заполнению.