Юридическая консультация и услуги в Украине

Выплачивается ли пенсия работающему пенсионеру?

Я, пенсионер, получаю научную пенсию. Если я устроюсь в госуниверситете на инженерную должность, смогу ли получать в полном объеме и нынешнюю научную пенсию и плюс инженерную зарплату?

Лариса Григорьевна

Доброго дня, Лариса Григорівна!

Проаналізувавши Ваш запит, надаємо Вам наступну інформацію. Відповідно до ст. 47 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року:

  • (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"), які працюють на посадах та на умовах, передбачених законами України "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Про судоустрій і статус суддів", призначені пенсії/щомісячне довічне грошове утримання не виплачуються;
  • у період роботи на інших посадах/роботах пенсія (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"), розмір якої перевищує 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, виплачується в розмірі 85 відсотків призначеного розміру, але не менше 150 відсотків прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Суми прожиткового мінімуму на 2016 р. встановлено Законом України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" від 25.12.2015 р. N 928-VIII. В період з 01.05.2016 - 30.11.2016 р. прожитковий мінімум для непрацездатних осіб складає 1130 грн.

Після звільнення з роботи виплата пенсії відповідно до цього Закону поновлюється. З 1 січня 2017 року пенсії виплачуються без урахування одержуваної заробітної плати (доходу) або пенсійних виплат з накопичувальної системи пенсійного страхування чи пенсійних виплат із системи недержавного пенсійного забезпечення крім випадків, передбачених законом.

Опубликовано на сайте: 03.08.16
Другие новости
03.08.16 | 18:48
Нужно ли приглашение для родственников, приезжающих из России в Украину?
03.08.16 | 18:35
Какие документы необходимо оформить для строительства гаража?
Все новости
Услуги
Введите цифры, показанные на рисунке *:
Внимание! Все поля, отмеченные * - обязательны к заполнению.

Заполните, пожалуйста, форму ниже - и мы обязательно Вам перезвоним.

Введите цифры, показанные на рисунке *:
Внимание! Все поля, отмеченные * - обязательны к заполнению.