Юридическая консультация и услуги в Украине

Какие документы необходимы для приобретения участка в садовом товариществе?

Здравствуйте! Хочу приобрести приватизированный участок в садовом товариществе в Днепропетровской области. Какие нужны для этого документы? Важна ли прописка в паспорте? Заранее спасибо за ответ

 

Доброго дня!

Стосовно Вашого питання повідомляємо наступне.

Від Вас, як покупця, необхідно мати при собі:

  • оригінал паспорту та ідентифікаційного номеру платника податків (ІПН)
  • заява чоловіка/дружини на придбання земельної ділянки (нотаріально оформлена).

Частиною 3 ст. 43 ЗУ «Про нотаріат» зазначено, що встановлення особи здійснюється за паспортом громадянина України або за іншими документами, які унеможливлюють виникнення будь-яких сумнівів щодо особи громадянина, який звернувся за вчиненням нотаріальної дії (паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний чи службовий паспорт, посвідчення особи моряка, посвідчення члена екіпажу, посвідка на проживання особи, яка мешкає в Україні, національний паспорт іноземця або документ, що його замінює, посвідчення інваліда чи учасника Великої Вітчизняної війни, посвідчення, видане за місцем роботи фізичної особи). Посвідчення водія, особи моряка, інваліда чи учасника Великої Вітчизняної війни, посвідчення, видане за місцем роботи фізичної особи, не можуть бути використані громадянином України для встановлення його особи під час укладення правочинів.

Зі змісту даної статті не вбачається обов'язковість наявності прописки у паспорті.

Статтею 49 ЗУ «Про нотаріат» не передбачено серед підстав для відмови у вчиненні нотаріальної дії, таку підставу, як відсутність прописки.

Відповідно до ч. 2 ст. 2 ЗУ «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» реєстрація місця проживання або її відсутність не можуть бути умовою реалізації прав і свобод, передбачених Конституцією, законами чи міжнародними договорами України, або підставою для їх обмеження.

 

Зважаючи на наведені норми чинного законодавства прописка ніяким чином не впливає на можливість укладати договори купівлі-продажу земельної ділянки.

 

Опубликовано на сайте: 27.08.14
Другие вопросы и ответы
20.09.14 | 00:00
Имеют ли права скрывать результаты суда от потерпевшего?
20.08.14 | 11:26
Как получить одноразовую помощь на рождение ребёнка, если мы временно проживаем в другой стране?
Все вопросы
Наша команда
  • Кулаков Андрей
    Валерьевич
  • Беднягин Владимир
    Владимирович
  • Сагайдак Андрей
    Васильевич
  • Решетник Юрий
    Николаевич
  • Данчул Константин
    Витальевич
  • Максимчук Елизавета
    Владиславовна
  • Маслий Владимир
    Олегович
  • Кулаков Максим
    Андреевич
  • Чернусь Петр
    Александрович
  • Коляда Валерия
    Валериевна
  • Беднягина Кристина
    Владимировна
Введите цифры, показанные на рисунке *:
Внимание! Все поля, отмеченные * - обязательны к заполнению.

Заполните, пожалуйста, форму ниже - и мы обязательно Вам перезвоним.

Введите цифры, показанные на рисунке *:
Внимание! Все поля, отмеченные * - обязательны к заполнению.