Юридическая консультация и услуги в Украине

Какие документы необходимо оформить для строительства гаража?

Добрый день! Возле нашего многоэтажного дома построено несколько гаражей (не кооператив). Рядом есть место еще для двух гаражей. Мы бы хотели построить там тоже гараж. С чего необходимо начинать оформление документов на участок? В какие инстанции для начала пойти? Спасибо

Янина

Статтею 121 Земельного кодексу України визначено, що громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної та комунальної власності для: будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах у розмірі не більше 0,25 гектара; у селищах у розмірі не більше 0,15 гектара; в містах у розмірах не більше 0,10 гектара, для будівництва індивідуальних гаражів не більше 0,01 га.

Безоплатна передача земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) на практиці відбувається за порядком, який визначений ст. 118 Земельного кодексу України на підставі технічних матеріалів, які підтверджують розмір земельної ділянки, яка перебуває є користуванні, або за проектом землеустрою щодо відведення земельної ділянки, якщо вона передається із земель запасу.

Так, для отримання безоплатно у власність земельної ділянки для будівництва із земель запасу необхідно:

Подати клопотання (заяву) до місцевої ради із зазначенням:

  • бажаних розмірів земельної ділянки, що не перевищують норми безоплатної передачі,
  • цільового призначення земельної ділянки (для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд).

Місцева рада розглядає клопотання та приймає рішення про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або відмовляє у задоволенні клопотання.

Отримавши дозвіл від місцевої ради, необхідно для розроблення землевпорядної документації на земельну ділянку звернутися до землевпорядної організації, яка має ліцензію на виконання таких робіт.

Землевпорядна організація розробляє проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки та здійснює його погодження у необхідних органах.

Місцева рада приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.

Орган земельних ресурсів на основі рішення місцевої ради видає державний акт на право власності.

Також, рекомендуємо Вам звернутись до кваліфікованих юристів (адвокатів) для грамотного складання всіх необхідних заяв, клопотань листів, а також для юридичного супроводу Вашої проблеми

Опубликовано на сайте: 03.08.16
Другие новости
03.08.16 | 18:43
Выплачивается ли пенсия работающему пенсионеру?
03.08.16 | 18:30
Как не позволить супруге увезти ребенка в другую страну?
Все новости
Услуги
Введите цифры, показанные на рисунке *:
Внимание! Все поля, отмеченные * - обязательны к заполнению.

Заполните, пожалуйста, форму ниже - и мы обязательно Вам перезвоним.

Введите цифры, показанные на рисунке *:
Внимание! Все поля, отмеченные * - обязательны к заполнению.