Юридическая консультация и услуги в Украине

Что делать если учебное заведение не выплачивает положенную стипендию?

Здравствуйте, меня завут Александр.

Учусь в НМетАУ на первом курсе. Поступил по льготе, закон «О повышении престижности шахтерского труда». По этому закону, статья № 5, мне должены выплачивать стипендию равную прожиточному минимуму, вот только мне ее не платят.

Что мне делать в этом случае?

 

Шановний Олександр!

Порядок призначення і виплати стипендій регулюється постановою Кабінету міністрів від 12 липня 2004 р. N 882 щодо Питань стипендіального забезпечення.Порядок використання коштів, передбачених на виплату стипендій, для надання матеріальної допомоги та заохочення розробляється навчальним закладом та затверджується його керівником.

Для вирішення питань з призначення та позбавлення академічної або соціальної стипендії (у тому числі спірних), надання матеріальної допомоги учням, студентам, курсантам вищого навчального закладу, заохочення кращих з них за успіхи у навчанні, участь у громадській, спортивній та науковій діяльності, навчальні заклади утворюють стипендіальні комісії. До складу стипендіальної комісії входять керівник навчального закладу, представники фінансових підрозділів, декани факультетів (завідуючі відділеннями), представники профспілкових та самоврядних організацій учнів, студентів, курсантів вищого навчального закладу. У своїй роботі стипендіальна комісія навчального закладу керується законами та іншими нормативно-правовими актами, які визначають права і обов'язки учнів, студентів, курсантів вищого навчального закладу, Порядком № 882 від 12.07.2004 р, статутом навчального закладу. За поданням стипендіальної комісії керівник навчального закладу затверджує реєстр осіб, яким призначаються стипендії.

Дійсно відповідно до статті 5 Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці" шахтарі, що мають стаж підземної роботи не менш як три роки, діти, батьки яких мають стаж підземної роботи не менш як 15 років, діти шахтарів, які загинули внаслідок нещасного випадку на виробництві, шахтарів-інвалідів I та II групи зараховуються поза конкурсом за особистим вибором спеціальності до державних і комунальних вищих та професійно-технічних навчальних закладів України для навчання за рахунок коштів державного і місцевих бюджетів з наданням місць у гуртожитках на час навчання та гарантованою виплатою за рахунок коштів державного бюджету стипендії в розмірі прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб.

Але з того часу, як з'явилася ця норма відповідні кошти не передачалися в Законах "Про Державний бюджет на відпоідний рік (у тому числі немає коштів і в 2015 році)Таким чином, при призначенні стипендії слід керуватися Порядком 882, в якому категорія студентів, батьки яких мають стаж підземної роботи не менш як 15 років, не зазначена.

Згідно з пунктом 9.1 зазначеного Порядку стипендіатам, які постійно проживають на території населеного пункту або навчаються у навчальному закладі, що розташований у населеному пункті, якому надано статус гірського, виплачується додаткова стипендія у розмірі 20 % мінімальної ординарної (звичайної) академічної стипендії відповідного типу навчального закладу.Ураховуючи викладене, дія пункту 9.1 цього Порядку поширюється лише на стипендіатів, які постійно проживають на території населеного пункту, якому надано статус гірського (незалежно від статусу населеного пункту, в якому розташований вищий навчальний заклад), або навчаються у навчальному закладі, що розташований у населеному пункті, якому надано статус гірського.Порядок використання коштів, передбачених на виплату стипендій, для надання матеріальної допомоги та заохочення розробляється навчальним закладом та затверджується його керівником.

З огляду на вищевказане рекомендуємо Вам, звернутись до стипендійної комісії вашого навчального закладу з письмовою заявою на ім'я ректора із проханням, щодо надання Вам роз'яснення , чи є Ви в списках на призначення стипендії, в якому розмірі вона призначається, чому на сьогоднішній час не сплачується.

Опубликовано на сайте: 22.04.15
Другие новости
23.06.15 | 12:34
Как восстановить государственный акт на землю?
22.04.15 | 13:24
Какие выплаты положены при увольнении с работы?
Все новости
Услуги
Введите цифры, показанные на рисунке *:
Внимание! Все поля, отмеченные * - обязательны к заполнению.

Заполните, пожалуйста, форму ниже - и мы обязательно Вам перезвоним.

Введите цифры, показанные на рисунке *:
Внимание! Все поля, отмеченные * - обязательны к заполнению.