Юридическая консультация и услуги в Украине

Как не позволить супруге увезти ребенка в другую страну?

Нахожусь в разводе, есть ребенок 9 лет. Бывшая супруга хочет переехать с ребенком в другую страну, где должны отменить визу. Может ли она это сделать без моего согласия? Что можно сделать чтобы ребенок остался здесь на Украине? Помогите пожалуйста!!!

Сергей

Добрий день, Сергію! Стосовно Вашого запиту відповідаємо наступне.

За загальним правилом, дитина яка досягла шістнадцятирічного віку, має право на вільний самостійний виїзд за межі України (ст. 313 Цивільного кодексу України). А якщо дитина не досягла шістнадцятирічного віку, то право на виїзд за межі України вона має лише за згодою батьків (усиновлювачів), піклувальників та в їхньому супроводі або в супроводі осіб, які уповноважені ними та які на момент виїзду з України досягли вісімнадцятирічного віку.

Документом, який служитиме підставою для виїзду дитини за кордон, є проїзний документ дитини. Виїзд неповнолітнього за кордон в супроводі лише одного з батьків, допускається в наявності нотаріально посвідченої згоди другого з батьків із зазначенням в ній держави, в яку здійснюється поїздка, та часового проміжку перебування на території цієї держави, якщо другий з батьків відсутній в пункті пропуску та в інших випадках, передбачених п. 2 ч. 4 Правил перетинання державного кордону громадянами України. Слід також зауважити, що виїзд дітей віком від 14 до 18 років з України на постійне місце проживання в іншу державу може бути здійснений лише за їх письмовою нотаріально посвідченою згодою.

Зокрема, п. 2 ч. 4 Правил перетинання державного кордону громадянами України, передбачено, що виїзд неповнолітнього за кордон в супроводі одного з батьків без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків допускається, якщо є рішення суду про надання дозволу на виїзд з України громадянину, який не досяг шістнадцятирічного віку без згоди та супроводу другого з батьків.

Отже, якщо ви не надавали своєї нотаріальної згоди вивести дитину за кордон, дружина здійснити це не зможе. Така можливість виникає в разі наявності рішення суду, яке набрало законної сили про можливість виїзду дитини з України без згоди одного з батьків. Однак, Ви маєте оскаржити так рішення, тим самим відкладаючи вірогідність виїзду дитини за кордон. В даному випадку ми рекомендуємо Вам звернутись до кваліфікованих юристів (адвокатів) для грамотного складання всіх необхідних юридичних документів, а також для юридичного супроводу Вашої проблеми.

Опубликовано на сайте: 03.08.16
Другие новости
03.08.16 | 18:35
Какие документы необходимо оформить для строительства гаража?
03.08.16 | 18:23
Как вернуть свои золотые цепочки, отданные мастеру-ювелиру?
Все новости
Услуги
Введите цифры, показанные на рисунке *:
Внимание! Все поля, отмеченные * - обязательны к заполнению.

Заполните, пожалуйста, форму ниже - и мы обязательно Вам перезвоним.

Введите цифры, показанные на рисунке *:
Внимание! Все поля, отмеченные * - обязательны к заполнению.